На 20 месецов во Прилеп се одржа првиот бодовен Телеком Мастерс турнир во категорија сениори/ки за сезона 2022/23.

На турнирот земаа учество околу 60 натпреварувачи во машка и женска категорија меѓу кои беа и шампионите од претходната година Филип Младеновски и Амелиа Николов од ППК Шампион Фа. Иако на овој турнир не успеаа да издвојат први места тие сеуште се на врвот на бодовната ранкинг табела за натпреварувачи од Македонија.

Пласманот на турнирот е следниот:
машки:
1. Петар Костовски – ППК Младост 96
2. Филип Младеновски – ППК Шампиоп Фа
3. Дамјан Стојчев – ППК Шампиоп Фа
3. Лука Стојчев – ППК Шампиоп Фа
женски:
1. Ива Димитриевска – ППК Рисови
2. Софија Хасану – ППК Крушево
3. Изабела Ковачовска – ППК Зегин Берово
3. Михаела Чипевска – ППК Зегин БеровоRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.