Се уште актуелната претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ како да се помири со поразот на изборите.Таа веќе како да е на одмор па со сопругот Јаков отпатува во Будимпешта да ја бодри репрезентацијата на Европското првенество во ватерполо.

По се изгледа таа им носи среќа па „Баракудите“ , како што ги нарекуваат се пласираа во полуфиналето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.