Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ беше во посета на УФЦ шампионот во тешка категорија, Американецот со хрватско потекло Стипе Миочиќ.

Грабар-Китаровиќ беше на посета на Кливленд, од каде што доаѓа Миочиќ, поточно во „Стронг стајл“ центарот каде што тренира последните 20 години. Тие разделија подароци – претседателката му даде фудбалски дрес на хрватска, а Миочиќ пар боксерски ракавици.

37-годишниот Миочиќ имаше време и за мал тренинг со Грабар-Китаровиќ.

 

 

View this post on Instagram

 

Društvo pobjednika! 🇭🇷🥊 @stipemiocic

A post shared by Kolinda Grabar-Kitarović (@predsjednicarh) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.