Елеонора Инкардона е новата ѕвезда во голфот. Оваа актрактивна италијанска се надева дека ќе влезе во професионалните води и ќе се натпреварува на турнири.Засега вредно тренира, најчесто во Дубаи и  објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи.

Елеонора има 28 години и големи амбиции.Ако не успеее во спортот кариерата како фото модел и е загарантирана.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.