Австралискиот тенисер Ник Кирјос заврши во болница, откако бил каснат од пајак.

Тој најверојатно нема да ја брани титулата на турнирот во Бризбејн на стартот на новата година, поради оваа бизарна несреќа. Завршил во болница откако неговото стапало отекло по каснувањето од пајакот.

Божиќ е различен секоја година. Пајак ме касна на стапалото и потоа беше надвор од контрола, изјави Кирјос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.