Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски ќе игра во полуфиналето на ИТФ фјучрсот во Скопје.

Ивановски денес требаше да игра со Мирза Башиќ од Босна и Херцеговина кој го предаде мечот поради повреда.

Македонецот утре во полуфиналето ќе игра со победникот од мечот Миљан Зекиќ (Србија) и Ерги Киркин (Турција).

Турнирот во Скопје се игра за награден фонд од 25.000 долари.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.