Ден по поразот од Данил Медведев, Новак Ѓоковиќ преку социјалните мрежи упати честитка за победниците во женска и машка конкуренција.

Ѓоковиќ уште еднаш му честиташе на Медведев, овој пат преку социјалните мрежи, а сега честитка доби и Ема Радукану која направи вистинска сензација.

-Честитки за двајцата шампиони. Неверојатна приказна за женскиот дел од турнирот со две тинејџерки кои се бореа за трофејот. Ема ти си фантастична. Данл, ти апсолутно го заслужи твојот прв грен слем трофеј. Одлично направено! Аплауз, напиша Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.