Русија е позната по убавите тенисерки. Повозразните ја паметат Ана Курњикова, сегашните љубтели на тенисот Марија Шарапова, а пак сега е во мода Анастасија Потапова. Таа е новата кралица на рускиот тенис. Покрај со умешноста со тенисот има и неверојатна убавина.

Има само 18 години и веќе сериозно напредува кон врвот на ВТА листата. Убавата Анастасија беше поразена веќе во првото коло на  Австралија Опен од Серена Вилијамс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.