Српските навивачи вчера со свирежи го проследија едноминутниот молк посветен на поранешниот француски претседател, Жак Ширак на полуфиналето на Европското првенство помеѓу Франција и Србија.

Од трибините каде што се наоѓаа српските навивачи се слушнаа свирежи, а потоа и смеа и извици „Терорист, терорист“. Според дописникот на „Вечерње Новости“, навивачите исто така извикувале и „Ти не бомбардираше“ и „Косово е Србија“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.