Данските велосипедисти растурија на Олимписките игри во Токио..Срушија и Олимпски рекорд но експертите велат дека тоа е на измама.

Данскиот тим имале самолеплива лента на потколениците кои ја зголемувале аеродинамичноста.

Лекарите се соменваат дека баш сите имаат иста повреда и затоа е донесена одлука за висината на чорапите кои смеат да се носат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.