Хрватскиот тренер Горан Иванишевиќ се враќа во таборот на светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ. Горан ќе биде со Ноле на Мастерсот во Синсинати и на УС опен.

Иванишевиќ мораше да се повлече од таборот на Ноле официјално поради презафатеност, а неофицијално поради притисокот од јавноста за изјавите во деведесетите години дека „би сакал пред неговиот митралез да биле Срби“.

Иванишевиќ тоа го демантираше и твррдеше дека е изваден од контекст.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.