Одбојкарките на Имоко ја одбранија титулата во Италија, без загубен меч стигнаа до нов пехар. Но, оваа вест е најмалку важна, новиот голем успех го прославија на поинаков начин, одлучија да се сликаат голи со пехарот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.