Ванда Икарди се побуни зошто Инстаграм почнал да цензурира нејзини фотографии. Мрежата се одлучи на таков чекор поради премногу голотија.

Сопругата на играчот на ПСЖ реагира дека и се нарушени човековите права и слободата на говор.

Но, кога ќе ги погледнете фотографиите ќе се уверите дека Интаграм е во право.

Што е многу многу е.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.