Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе, е позитивен на коронавирус.

За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред, напиша Иџе Стефановски на својот официјален фејсбук профил.

Стефановски е позитивен откако изминатиот викенд учествуваше на последната трка од годинашниот ТЦР шампионат на Италија, на легендарната патека Имола.

За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред.🙏❤️

Posted by Igor Idze Stefanovski on Wednesday, 25 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.