Новак Ѓоковиќ имаше многу фанови на трибините во арената во Торино, а еден од нив беше и шведскиот репрезентативец со босанско потекло Златан Ибрахимовиќ.

Двајцата одамна се пријатели, но фудбалерот на Милан ја искористи можноста вечерва лично да му честита на Ноле за големиот успех.

Го почека во поттрибинскиот простор заедно со сопругата Хелена Сегар, а потоа двајцата се прегрнаа и се фотографираа со освоениот пехар.

Кај си брате, му рече Новак на Ибрахимовиќ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.