УФЦ борбата меѓу Крис Вајдмен и Ураха Хол заврши без да биде зададен без ниту еден удар.

Борбата заврши уште при првиот обид за удар на Вајдмен, при што тој се здоби со стравична повбреда.

Тој ја отвори борбата со низок удар со нога, но при допирот со ногата на противникот, неговата потколеница се скрши на два дела.

Видеото од повредата е со сензитивна содржина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.