Роман Грожан ги покажа дланките по страшната несреќа во Бахреин пред две недели, кога му експлодираше болидот, но остана жив и заработи изгореници.

Поради повредата тој нема да вози на последната трка сезонава, која ќе се одржи во Абу Даби.

Тоа значи дека Грожан ја заврши кариерата во Формула 1 бидејќи неговиот договор со Хас заврши и нема каде да вози следната сезона.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.