Тим Деклерк засекогаш ќе ја памети втората етапа од велосипедската трка Критериум ду Дофин, во Франција. Велосипедистите морале да возат додека паѓал град со големина на топче за пинг понг.

Најлошо од сите учесници во трката минал Деклерк кој добил силни повреди на грбот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.