Ева Мурати е најпознатата спортска новнарка во Албанија. Таа е водителка на емисијата „ Tring sport“ а специјалност и е фудбалот.  Ева е поранешна манекенка, со препознатливи гради  и стотици илјади обожавалтели на Инстаграм.

Зборува неколку јазици а е и голем побродник за женските права.

Што човек повеќе да посака.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.