Нема повеќе дилеми, најдобриот тенисер досега Новак Ѓоковиќ ќе игра на претстојните Олимписки игри.

И покрај повредата која неодамна ја заработи, Ѓоковиќ потврди дека заминува во Париз.

Оваа информација ја пренесе Олимпискиот комитет на Србија, кој имаше рок од неколку дена да потврди дека четворица наши тенисери ( Новак Ѓоковиќ, Душан Лајовиќ, Ласло Ѓере и Миомир Кечмановиќ ) ќе играат во Париз.

Да потсетиме, Новак Ѓоковиќ поради повреда на коленото мораше да се повлече од Ролан Гарос, по што беше опериран.

Многумина се плашеа, сите ги интересираше дали Ѓоковиќ ќе успее да се подготви за Париз, а сега пристигнаа и најдобрите можни вести.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.