Вториот светски рекет, Новак Ѓоковиќ во моментот игра меч против Милош Раониќ од четврфиналето на Австралија Опен, а Србинот влезе во низата славни спортисти кои му оддадоа почит на прерано загинатата кошаркарска легенда Коби Брајант.

Ѓоковиќ и Брајант беа одлични пријатели и смртта на легендата на Лејкерс, страшно го погоди Ноле, кој му оддаде почит со тоа што излезе на терен со броевите и иницијалите на „Црната мамба“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.