Новак Ѓоковиќ без проблеми се пласираше во 4-тото коло на УС-Опен откако го победи Денис Кудл со (6:3, 6:4, 6:2), а овој меч ќе биде запаметен по скандалот кој се случи на загревањето.

Еден навивач се обидуваше на секој начин да го испровоцира Ѓоковиќ и од трибините дофрлуваше:

„Нели ќе се повлечеше од турнирот“, алудираше Новак на повредата на Ѓоковиќ.

Она што беше изненадување е реакцијата на Ѓоковиќ кој дојде до навивачот и му порача.

„Верувај ќе дознаам кој си“, гласеше одговорот на Ноле.

Извор: Спортски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.