Светскиот рекет број1, Новак Ѓоковиќ повторно удри судија за време на натпревар.

Ова се случи за време на дуелот против Русинот Карен Качанов.

Сепак, ситуацијата беше многу поразлична од онаа што доведе до негово контроверзно дисквалификување од УС Опен минатиот месец.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.