Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, е поразен на турнирот „Србија Опен“ што се игра во Белград.

Ѓоковиќ загуби во полуфиналната пресметка против рускиот тенисер, Аслан Карацев кој славеше во три сета 7:5, 4:6, 6:4.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.