Врвниот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ испрати порака преку социјалните мрежи откако вчера во Цетиње се случи масакр каков што не паметат Црногорците. Беа убиени 11 луѓе, а шест беа повредени.

Монструм почнал да убива луѓе во Цетиње, по што бил и самиот ликвидиран, а поради тоа Ѓоковиќ на неговиот профил на Инстаграм објави фотографија со која искажа сочувство до Црна Гора.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.