Тајсон Фјури се врати на врвот, по втор пат е шампион во тешка категорија откако го доби големиот меч против Вајлдер.

Големи честитки за Дионтеј Вајлдер, тој покажа срце на шампион. Стана и се бореше до седмата рунда. Тој е воин, ќе се врати и повторно ќе биде шампион. Но кралот се врати на тронот, изјави Тајсон Фјури по мечот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.