Швајцарскиот тенисер, Роже Федерер, ќе го пропушти големиот турнир на земјени терени, Мастерсот во Рим.

Со откажувањето од настап во Рим, Федерер годинава останува на само еден одигран турнир, во Доха, Катар каде што загуби во второто коло.

Федерер зсе откажа од настап на Мастерсот што ќе се игра од 9. до 16. мај, поради повреда, а засега сè уште не е познато дали ќе може да игра на Мастерсот во Мадрид што ќе се игра од 30. април до 9. мај.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.