Еден од најдобрите НФЛ играчи на денешницата, Роб Гронковски се запиша во Гинисовата книга на рекорди, кога успеа да фати топка која беше фрлена од дури 183 метри.

Играчот на НФЛ шампиомнот, Тампа Беј баканирс, успешно ја прифати топката фрлена од хеликоптер, од височина од 600 стапки (околу 183 метри).

На тој начин, Гронковски го собори рекордот на јутјуберот Тајлер Тони.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.