Само најпосветените љубители на тенисот се сеќаваат на Софија Жук. Таа беше активна на тениските терени пред седум години но се откажа поради многубројните повреди. Сега таа имаа 22 години и желба повторно да биде позади мрежата.

Тоа го сакаат и фановите поради атрактивниот изглед на оваа Русинка која има стотици илјади фанови на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.