Два сребрени медали освои  делегацијата на Специјална олимпијада Македонија на Првиот светски шампионат во танц како спорт Грац 2021 Special Olympics Dancing – DanceSport.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.