Тренерот на боксерската репрезентација на Србија, Мане Манчета (38) ранет е синоќа во Белград одкако непознат напаѓач му испукал два куршума во неговиот грб. Тој по пукањето се довлечкал десетина метри до тротоарот каде е пронајден и пренесен во болница. Тој не е во животна опасност.

Инаку, Мане Манчета во својата кариера има одбоксувано околу 150 борби.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.