Италијанската спортска новинарка Дилета Леота е лута бидејќи и по десет години работа многумина сметаат дека таа стигнала дотука поради убавината е не поради нејзините квалитети.

Тоа многу ја лути и навредува и затоа има порака дека добриот изглед може да ти помогне но не и да ти донесе работа.

На почетокот ми беше многу тешко.Дури и колегите ми велеа дека ме донесел само поради градите-се присетува Дилета.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.