Италијанската новинарка Дилета Леота доби конкуренција. Таа доаѓа од Аргентина и се вика Марија Сол Перзез.Марија кариерата ја започна како водителка за временска прогноза а сега работи како спорска новинарка на каналот “TyC”..

Марија е обожавана од спортистите во својата земја, посебно од фудбалерите. А како и не би била според фотографиите со кои се фали на Инстаграм.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.