Љубителите на спортот во Македонија од денеска ќе можат да го следат Канал 3, специјализиран за спорт. Ова е нова канал на Македонската телевизија која на ваков начин фаќа чекор со теливизиите од регионот.

Ќе биде наменет исклучиво за спорт и забава и додека нема актуелни случувања ќе има репризи од фудбал, кошарка, ракомет, домашен и меѓународен.

Еве што ќе можете да следите во следните три дена.

Програма за петок, 10.04.2020
16.00 ракомет ЛШ 2017, 1/2-финале; ВАРДАР-БАРСЕЛОНА
17.30 ЗОИ 2018: СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ
20.00 СП фудбал 2018: РУСИЈА-С.АРАБИЈА
22.00 филм; WONDER WOMAN
00.00 ракомет ЛШ 2017, 1/2-финале; ВАРДАР-БАРСЕЛОНА
01.30 ЗОИ 2018: СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ
04.00 СП фудбал 2018: РУСИЈА-С.АРАБИЈА
06.00 уметничко лизгање
Програма за сабота, 11.04.2020
08.00 ракомет ЛШ 2017, 1/2-финале: ВАРДАР-БАРСЕЛОНА
09.30 ЗОИ 2018: СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ
12.00 СП фудбал 2018: РУСИЈА-С.АРАБИЈА
14.00 уметничко лизгање
16.00 ракомет ЛШ 2017, финале: ВАРДАР-ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН
18.30 ЗОИ 2018: алпско скијање, СПУСТ (м)
20.00 СП фудбал 2018: ЕГИПЕТ-УРУГВАЈ
22.00 филм: ПЕРФЕКТНА БУРА
00.00 ракомет ЛШ 2017, финале: ВАРДАР-ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН
02.30 ЗОИ 2018: алпско скијање, СПУСТ (м)
04.00 СП фудбал 2018: ЕГИПЕТ-УРУГВАЈ
06.00 уметничко лизгање

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.