Македонскиот олимпиец, борецот во таекводно Дејан Георгиевски, пред малку го доби сребрениот медал освоен во категоријата над 80 килограми.

На церемонијата на доделување на медалите, златото му беше доделено на рускиот олимпиец, Владислав Ларин, кој успеа да го победи Георгиевски во неизвесен натпревар во финалето.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.