Неверојатни вести доаѓаат од Лондон. Австралиецот Алекс Де Минор се повлече од Вимблдон, па Новак Ѓоковиќ без борба се пласираше во полуфиналето!

Инаку, Алекс Де Минор се повреди на мечот со Фис. Се надеваше дека ќе може да се опорави пред мечот со Ѓоковиќ, но сепак тоа не беше реално.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.