Досега се навикнавме хрватските навивачи да бидат против српски спортисти, но пред неколку дена се случи вистинско чудо.

Во Загреб се одржа ММА борба помеѓу Александар Илиќ, кого го викаат „Џокер“. Тој излезе во рингот со ритамот на песната Ти си ми во мислите“од Дино Дворник и ја „купи“ публиката.

Тоа влијаеше позитивно на „Џокер“ и го разби Цезари Кезик.

Погледнете


 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.