Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ќе излезе пред судија во 10 часот по локално време.

Тоа е точно на полноќ меѓу недела и понеделник по средноеврпско време.

Според тоа, нешто по полноќ навивачите во Србија би требало да дознаат каква е судбината на Ноле и дали ќе ја брани титулата на Австралијан оупен.

Нема сомнеж дека Србија, но и сите поддржувачи на Ноле од целиот свет, нема да спијат во недела навечер.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.