По вчерашната прва историска победа на одбојкарската репрезентација на Македонија на ЕП, попладнево нашиот тим оствари уште еден триумф и тоа над домаќинот Словенија со 3-1 во сетови. Со овој триуф Македонците направија голем чекор кон осминафиналето на Европското првенство.

Разврската ќе се знае утре, а нашите одбојкари мора се надеваат Турција да победи против Белорусија и утре против Финска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.