Браќата Аљоша и Дејан Недеви го освоија трето место во дисциплината ен-бу на ИТКФ Светскиот шампионат во Куритиба, Бразил кој се одржа од изминатите три дена.

Дејан Недев во дисциплината фукуго го освои 4. место.

На СШ учествуваа 32 земји со над 400 натпреварувачи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.