На стадионот на Тотенхем во Лондон се одржа боксерски спектакл во кој шампионот на ВБЦ во тешка категорија Тајсон Фјури го победи Дерек Чисора со технички нокаут во 10. рунда.

За Фјури ова беше трета победа над Чисора.

Во нивнте претходни борби, во јули 2011 година Фјури му го нанесе првиот пораз на Дерек во кариерата, а три години подоцна, во ноември 2014 година, „Кралот на Циганите“ победи со прекин во 10. рунда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.