Вељко Ражнатовиќ издојува лесна победа против Козлаков во Балканскиот куп. Во првите редови беше неговата сопруга Богдана која му даваше поддршка.

Кога ја здогледа Вељко боксуваше како препороден и противникот мораше да признае пораз.

Погледете ја борбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.