Поранешниот германски тенисер, Борис Бекер, ги ставил на аукција личните работи, трофеи и сувенири во вредност од 230.000 милиони евра за да собере пари и да ги исплати долговите, пренесуваат од британските медиуми.

На продажба освен трофеите и медалите ќе бидат ставени и рекети, часовници, облека па дури и чорапите.

Аукцијата по пат на интернет ќе трае до 11-ти јули, а работите на Бекер се продаваат во организација на стечајните работници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.