Македонскиот кајакар Ангел Петрушев е победник на 52. традиционален меѓународен Илинденски кајак слалом ИКАС 2021, кој викендов се одржа на Матка.

Нашиот натпреварувач стигна до првото место, пред Марко Ѓорѓевиќ од Србија, и третопласираниот Лоранд Ѓоши од Италија.

Огнен Бразански беше петтопласиран, додека Стефан Рибарски заврши на шестото место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.