Eвропскиот шампион во борење за кадети Бесир Алили денеска беше пречекан од голем број граѓани на граничниот премин Табановце, па со панорамскиот автобус и во придружба на навивачи пристигна на плоштадот „Скендербег“, каде што општина Чаир приреди прослава во негова чест.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.