Младиот кошаркар на Кожув, 18-годишниот Иван Пенов, е загинатиот од тешката сообраќајка која се случила по полноќ на патот Стар Дојран и Нов Дојран, пишуваат спортските портали.

Пенов играше во младинските конкуренции, а од оваа година беше регистриран и за настап за првиот тим кој се натпреварува во кошаркарската елита.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.