По завршнувањето на денешната „мајсторка“ во СЦ „Борис Трајковски“ по која Работнички дојде до третата победа за финале, наместо радост, вербални напади… Кошаркарите на Работнички и навивачите на клубот дојдоа до вербален дуел веднаш по завршувањето на средбата, откако во текот на целиот меч, дел од кошаркарите на финалистот биле навредувани од поединци на трибините.


Извор и повеќе фотографии на sportmedia.mk

 

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.