Трагичната вест доаѓа од Романија, каде младата кошаркарка и голема надеж на земјата, Алесија Марија Рајчу, беше пронајдена мртва на денот кога наполни 18 години.

Канцеларијата за сомнителни смртни случаи на романската полиција отвори досие за расветлување на околностите во кои настапила смртта.

Животот на кошаркарката со голема перспектива заврши предвреме… Еден од најталентираните спортисти од генерацијата 2004 повеќе не е меѓу нас. Алесија Марија Раициу почина на денот кога наполни 18 години.Почивај во мир Алесија – објави на Фејсбук Романскиот кошаркарски сојуз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.