Македонскиот кошаркарски прволигаш ТФТ Скопје ја прокнижија првата победа во регионалната БИБЛ во пресмтката со бугарскиот преставник Берое (80-75).

Само првата четвртина им припадна на гостите (19-23), поточно македонскиот прволигаш беше подобар за нијасна во сите останати и со тоа дојде до првата меѓународна победа.

Во клубот од Тафталиџе најдобри беа Херис со дабл-дабл учинок од 25 поени и 10 асистенции и Андерсон со 24 кошеви.
На спротивната страна Мичел беше автор на 23 поени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.