Коби Брајант ја прегрнувал својата ќерка Џана во последните секунди од животот. Така биле пронајдени телата на двајцата. Тие починаа во хеликоптерска несреќа.

Полицијата ги пронашла прегрнати заедно, според лице запознато со истрагата, тврдат од „ТМЗ“. Истиот прв зборуваше за трагедијата со кошаркарската легенда што се случи пред неколку дена.

Во несреќата починаа уште седум лица, меѓу кои и двајца соиграчи на Џана во кошаркарската екипа на академијата „Мамба“, што беше основана заради неа од нејзиниот татко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.